Dažnas savo pėdsaką žemėje matuoja pasiekimais ir patirtimis, tačiau retas susimąsto kokį atliekų šleifą kiekvienas iš mūsų paliekame bandydami iš gyvenimo pasisemti viską, ką jis duoda. Atėjo metas pokyčiams, o aš kviečiu jus visus būti šių pokyčių dalimi. Žygis pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą“ – tai mūsų visų šansas ne tik pažinti ir pamilti Lietuvą ir jos gamtą, bet ir susivienyti siekiant švaresnės aplinkos sau bei ateities kartoms.
„Už Švarią Lietuvą“ – tai pirmasis žygis pėsčiomis aplink Lietuvą, kurio metu rinksime pakeliui aptiktas šiukšles. Žygio metu kviesime bendruomenes pažvelgti į savo aplinką ir viešas erdves kitaip bei raginsime nenaudojamus ar sulūžusius daiktus prikelti antram gyvenimui užuot juos išmetus.
Šiais metais Europos Komisija paskelbė Europos Žaliąjį Kursą, kurio tikslas – iki 2050–ųjų Europai tapti klimatui neutraliu žemynu. Atliekų ir taršos problema yra vienas didžiausių iššūkių ne tik Europai, bet ir visam pasauliui. Žaliasis Kursas kuria tvarios planetos idėją, tačiau ją įgyvendinti galėsime tik tada, kai vieningai spręsime atliekų problemą savo bendruomenėse. Dėl šios priežasties, kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, apjungiame savo jėgas ir pasiraitoję rankoves kviečiame visus prisidėti prie darnesnės ir tvaresnės planetos kūrimo.
Šio žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo sukeliamas problemas ir jų įtaką mūsų planetai. Surinktas šiukšles analizuosime, skirstysime į dažniausiai randamų atliekų kategorijas, o tada visuomenę, verslą ir valstybines institucijas kviesime ieškoti sprendimų prevencijai drauge. Kaip galbūt jau žinote, tai nėra pirmoji mano iniciatyva – praeitais metais kartu su komanda žygiavome Kauno teritorijoje, dabar metas augti ir apjungti visą Lietuvą. Žygių metu vykdomą tyrimą vadinu vartojimo dėlione, nes visos surenkamos šiukšlės – tarsi mūsų vartojimo kultūrą atspindinti mozaika.
Žygį „Už Švarią Lietuvą“ pradėsime 2020–ųjų rugpjūčio 15–ąją dieną ir keliausime apie tris mėnesius. Norintys prisijungti gali dalyvauti visame žygyje, taip pat esate kviečiami žygiuoti kartu jūsų pasirinktoje atkarpoje, parke, ar miške. Kiekviena žygio metu pakelta šiukšlė ir įdėtos pastangos yra svarbi ir labai vertinama. Dienos pabaigoje ne tik drauge skaičiuosime ir rūšiuosime mūsų surinktą ,,turtą”, taip pat bus vakarų, kai drauge apšoksime ir apdainuosime sėkmingai atliktą darbą.
Prisijunk prie manęs, parodykime Lietuvai ir pasauliui, kad esame pasiruošę pokyčiams, pakeisiantiems mus ir mūsų Planetos likimą. Kurkime darnią ateitį drauge!

Categories: Redakcija